sobota, 29 października 2016

Razem na zawsze

Sara- 19 letnia maturzystka. Pochodzi z tak zwanego dobrego domu. Uczęszcza do najlepszego prywatnego liceum w mieście. Wysoka, szczupła, niebieskooka blondynka z pięknym i radosnym uśmiechem. Miała duże powodzenie u chłopaków, jednak żaden z nich jej się nie podobał. Ma dwie przyjaciółki, z którymi traktuje się jak rodzeństwo. Po szkole planuje iść na studia medyczne, gdyż jej tata jest lekarzem a mama dentystką.

Jakub- 23 letni chłopak, który nie ma lekkiego życia.  Z trudnością ukończył zaoczne liceum. Ma ponad 190 cm wzrostu, jest bardzo umięśniony i ma wiele tatuaży.  Jego tradycyjnym zajęciem jest siedzenie w domu z kumplami i palenie. Nałogowa słucha mocnego rapu i często jeździ na koncerty hip-hop’owe.  Dawniej chodził codziennie na siłownie, a teraz zminimalizował ilość sportowych dni do trzech.
Akcja rozgrywa się w Warszawie.

Ich historia zaczęła się tak….

Było już ciemno, a Sara wracała z korepetycji matematycznych. Miała 30 minut drogi do domu i wybrała się na pieszo. Mogła wrócić taxi, lecz chciała wracać samotnie słuchając przez słuchawki swojej ulubionej muzyki. Gdy przechodziła przez ulicę mokotowską kątem oka ujrzała grupkę pijanych mężczyzn, którzy dziwnie się na nią patrzyli. Przyśpieszyła swoje tępo i jej serce zaczęło mocno bić- bała się.
-E, maniurka cho do nas- krzyknęli mężczyźni.
-Dajcie mi spokój!- Odpowiedziała zdenerwowana.
Nagle jeden z pijanych zaczął iść w jej stronę. Sara zaczęła uciekać, a on za nią. Złapał ją za rękę i powiedział jej:
-Już nam nie uciekniesz
-Puszczaj mnie alkoholiku, pożałujesz tego zobaczysz!- Wydarła się szarpiąc faceta.
On zaprowadził ją do swoich kolegów. W dwóch ją złapali i mówili jej, że się dziś z nią zabawią. Dziewczyna płakała, myślała, że to już jej koniec. Nagle usłyszała tajemniczy głos:
-Zostawcie ją, nie widzicie, że ona tego nie chce? Przecież od razu widać, że nie jest kurwą- Oznajmił z przekonaniem Kuba.
Pijani faceci puścili dziewczynę. Sara zaczęła uciekać, a za nią pobiegł Jakub. Zdarł sobie gardło krzycząc do niej, by się zatrzymała i go wysłuchała. W końcu zatrzymała się koło łazienek. Kuba jej mówił, że jest zbyt piękną kobietą by samotnie chodzić po ciemku w tej dzielnicy. Wielokrotnie przepraszał za swoich napitych znajomych, ale to nic nie dało. Sara bez słowa odwróciła się i poszła w stronę domu. Kuba jeszcze przez chwilkę za nią szedł, by zobaczyć gdzie ona mieszka.

Kolejnego dnia (piątek) maturzystka stwierdziła, że nie pójdzie do szkoły po tym co się wczorajszego dnia wydarzyło. Chciała dojść do siebie i poświęcić dzień sobie. Gdy dobiła 12 godzina, ubrała się i wyszła do sklepu aby kupić sobie coś na obiad. Niespodziewanie napotkała Kubę. Zaczęli ze sobą spokojnie rozmawiać. Dziewczyna podała swoje dane aby mogli razem się odnaleźć w internecie. Kiedy weszła do domu od razu usiadła przed laptopa. Na jej twarzy pojawił się lekki uśmiech, gdy zobaczyła zaproszenie do znajomych od chłopaka. Od razu zaakceptowała i chwile po tym otrzymała od niego wiadomość. Pisali ze sobą cały dzień. On chciał się z nią spotkać wieczorem, jednak ona nie chciała…miała uraz od ostatniego wydarzenia. Jakub to zrozumiał i nie nalegał. Kolejnego dnia spotkali się. Sara była w szoku bo  nie mogła oderwać od niego wzroku. Gdy słyszała jego głos, jej serce biło szybciej.  A kiedy przytulił ją na koniec spotkania poczuła „motylki w brzuchu”. Ale dziewczyna nie chciała być w związku. Wiedziała, że z tego nie będzie nic dobrego…

Chłopak się starał o nią. Przez kilka tygodni non stop pisali, rozmawiali i spotykali się.  Oboje czuli coś więcej do siebie.
Kuba zaproponował jej wieczorny spacer. Gdy już dotarła na umówione miejsce….widok zwalił ją z nóg. Piękne bezchmurne niebo, kilka gwiazd a przed nią Kuba z dużym bukietem czerwonych kwiatów.
-Jesteś najpiękniejszą kobietą jaką w życiu widziałem. Nie dałem Cię wcześniej skrzywdzić i teraz też  na to nie pozwolę. Zakochałem się w Tobie, moja niebieskooka księżniczko. Chciałbym z tobą być, co Ty na to?- Wyznał podając kwiaty ukochanej.
-Nie wiem co mam powiedzieć. Nigdy nie byłam w związku. Jesteś wyjątkowym chłopakiem, dla którego warto zaryzykować!- Odparła rzucając mu się w ramionach.
Całowali się. Piękny był to widok.


Minął rok czasu od tej cudnej chwili. Sara zdała świetnie maturę i dostała się na wymarzone studia. Jakub otrzymał dobrze płatną prace- został szefem firmy budowlanej swojego dziadka.


Jakub od kilku dni chodził zdenerwowany. Jego druga połówka nie rozumiała o co chodzi. Podeszła do niego i kazała natychmiast wyjaśnić jego zachowanie. On jej odparł, że jest chory na raka. U jego dziadka stwierdzono tą samą chorobę i po miesiącu zmarł. Przestraszona dziewczyna zaczęła płakać i przytuliła Kubusia z całych swoich sił. „Kocham Cię, kochanie.  Uratujemy Ciebie, zobaczy. Wszystko będzie jak dawniej” wyszeptała mu do ucha.
Minęło kilka dni. Kuba powoli tracił swoje gęste włosy, brwi…Schudł sporo. Jednak lekarz dawał mu trzy miesiące życia.
Nadszedł czarny dzień.
Kuba leżał w szpitalnym łóżku. Do jego rąk podłączone były kroplówki, a wokół był wiele kabli i monitorów. Nagle złapał go silny ból w brzuchu. Sara chciała zawołać lekarza, jednak Kuba odparł jej:
-Kochanie, to już pora na mnie. Lekarz dawał mi więcej czasu, ale jak widzisz inaczej ma być. Ale  nie martw się, będę przy Tobie tu, w Twoim sercu- pokazał dłonią na serce – Kocham Cię, nie zapomnij o mnie – dokończył zamykając swoje oczy.
Sara zaczęła panicznie krzyczeć i wołać lekarzy. Wszyscy się zbiegli i wiedzieli, że to już koniec. Dziewczyna darła się na nich: „Macie go ratować! Szybko! Nie pozwólcie mu stąd odejść!!”. Łzy nie przestawały spływać po jej policzku.


Ostatni raz go przytuliła. 
Ostatni raz go pocałowała. 
Ostatni raz powiedziała mu, że go kocha.  
Po raz ostatni go widziała. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz